تبلیغات
تالار تخصصی کامپیوتر - هشدار: دو ضدویروس جعلی دیگر شناسایی شد
   
صفحه نخست| تماس با ما | زیباترین قالب های وبلاگ

  

 


.


با تشکر از گروه طراحان ایران قالب که ما را در ساخت و طراحی این قالب یاری نمودند .

 

زیباترین قالب های وبلاگ

 

 

هشدار: دو ضدویروس جعلی دیگر شناسایی شد

منبع: SPAMfighter News


امروزه موضوع «تامین امنیت داده‌ها در فضای سایبر» از اهمیت بیشتری برای کاربران، کارشناسان و صاحبان صنایع برخوردار شده است. یکی از راه‌های تامین امنیت اطلاعات نیز استفاده از شیوه مرسوم سولوشن‌های امنیتی و نرم‌افزارهای ضدویروس است.

ولی نکته اینجاست که علاوه بر من و شما، هکرها هم با این موضوع به خوبی آشنا هستند! و به همین دلیل است که ضدویروس‌های جعلی و غیرواقعی - که خودشان مانند ویروس و بدافزار عمل می‌کنند - به چالش دیگری برای امنیت اینترنت تبدیل شده¬اند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، ضدویروس‌های خانواده Win32/Yektel و Win32/FakeXPA نیز به لیست سیاه مایکروسافت افزوده شده است. این لیست در راستای تلاش‌های مشترک مایکروسافت و Washington Attorney General Office برای شناسایی و ضربه‌زدن به سازندگان ضدویروس‌های تقلبی، ایجاد شده است.

بنا به اعلام کارشناسان امنیتی مایکروسافت، Win32/FakeXPA معمولاً تعدادی مولفه (component) دانلود می‌کند که نصب آنها یک Control Panel applet (.CPL) و یک فایل اجرایی exe به همراه دارد. کارکرد CPL، اجرا کردن فایل exe است.

به گزارش SPAMfighter News متاسفانه هر دو ضدویروس Win32/FakeSecSen و Win32/FakeXPA مشابه نرم‌افزارهای قانونی عمل می کنند. به عنوان مثال آنها حاوی رابط‌های گرافیکی کاربر (GUI) هستند که وجهه‌ای قانونی به آنها می‌دهد. اما نکته مثبت در مورد این مزاحمان دیجیتالی آن است که بر خلاف دیگر برنامه‌های مخرب، به راحتی می‌توان آنها را در حال اجرا، غیرفعال کرد. :: نوع مطلب :

 :: نوشته شده توسط مهدی در مورخه شنبه 14 دی 1387 ساعت 05:29 ب.ظ

 

  بازدیدها
[cb:stat_total_view]
 آنلاین ها
افراد آنلاین:  
 اطلاعات سایت
پست ها: [cb:stat_total_post]
نظرات:

نویسندگان:

مهدی (155)

» از چه طریق واردسایت ما شده اید
   
 

 

:: Copyright © 2007-2008 by  pcarena . All Right Reserved ::

This Template is Designed bY  Ir-Template.Com